Novinka

BOJOVÝ MANUÁL JEDNOTEK WERWOLF

OZB2002

Novinka

128 stran.

35 ilustrací.

Formát B5 - 160 x 235 mm.

Tvrdá vazba.

První vydání.

Více detailů

95 ks zboží skladem

360,00 Kč

Více informací

Na sklonku druhé světové války, když německý nadčlověk prohrával svůj boj, ustupoval zpět do kolébky fašismu a bylo nad slunce jasné, že válku prohraje, zrodila se myšlenka na ničení nepřítele s pomocí speciálně vycvičených záškodníků. Příslušníci těchto jednotek se nazývali Vlkodlaky, neboli Werwolfy.

 

Byli vycvičení v používání zbraní, výbušnin, jedů, maskování, zabíjení zblízka a speciálních partyzánských taktikách. Následně byli vybaveni zbraněmi a potřebným vybavením, které tajně zakopali ve skrýších rozmístěných v oblasti předpokládaného budoucího působení. Tím bylo především Polsko a Československo. Jejich výcvik vedli ostřílení frontoví bojovníci s praktickými zkušenostmi. Jednou z mnoha výcvikových pomůcek byl i speciální manuál, který sloužil jako návod pro provádění sabotážních a záškodnických akcí.

 

Tento návod byl fašisty vytištěn v okupované Praze, odkud unikl a rozšířil do podzemí československého odboje. Ačkoliv od druhé světové války již byl opakovaně vydán v němčině, angličtině, španělštině a dalších jazycích, dosud nebyl nikdy kompletně přeložen do češtiny. Stalo se tak až nyní.

 

Tato kniha je věnována všem, kteří zkoumají minulost, aby pochopili přítomnost a připravili se na budoucnost.


5 další zboží ve stejné kategorie