Z BOJOVÝCH ZKUŠENOSTÍ ODSTŘELOVAČE

OZB2003

Novinka

84 stran.

6 ilustrací.

Formát B5 - 160 x 235 mm.

Tvrdá vazba.

První vydání.

Více detailů

Toto zboží není skladem

310,00 Kč

Více informací

Vladimír Nikolajevič Pčelincev byl jedním z nejlepších odstřelovačů Sovětského svazu za druhé světové války. Na jeho kontě je připsáno 456 potvrzených zabitých nepřátel, z toho minimálně 14 nepřátelských odstřelovačů.

 

Byl extrémně fyzickým zdatným a odolným bojovníkem, v civilním životě se věnoval sportu, horolezectví, střelbě, atletice a dalším disciplínám. Jeho všestranný zájem a tvrdé tréninky se jistě nemalou měrou podepsaly na jeho výkonech během války proti německým fašistům. Na frontě ve volných chvílích, kdy ostatní odpočívali, pomáhal zakládat odstřelovačskou školu, kde spolu s dalšími odstřelovači, učil střeleckému umění a bojové taktice svoje spolubojovníky a budoucí odstřelovačské kolegy. Za svoje výkony v civilním životě získal Vorošilův střelecký odznak a jen tak tak mu unikl titul Mistr sportu SSSR. Odměnou za výkony na poli válečném mu byl titul Hrdina Sovětského svazu.

 

Pčelincev byl autorem několika knih a příruček, a na jednu z nich se právě díváte. Autor zde popisuje svoje zkušenosti a praktické znalosti, které získal během tvrdých bojů na východní frontě. Od základních úkolů odstřelovače v boji, přes potřebné vlastnosti každého odstřelovače, až po noční střelbu, zastřelování zbraně, používání lsti a důvtipu, činnost odstřelovače v útočném i obranném boji, působení během městského boje či činnost odstřelovačů ve dvojici.

 

Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně nikoho, kdo se zabývá odstřelovačstvím či druhou světovou válkou.

5 další zboží ve stejné kategorie