Novinka

PARTYZÁNSKÁ VÁLKA

OZB2004

Novinka

152 stran.

7 ilustrací.

Formát B5 - 160 x 235 mm.

Tvrdá vazba.

První vydání.

Více detailů

136 ks zboží skladem

330,00 Kč

Více informací

Ernesto Guevara je známý hlavně jako revolucionář a marxista. Byl ale také, a to především, povstalcem, záškodníkem a velmi nadaným partyzánem, který se od nuly vypracoval až do vedení partyzánského hnutí.

 

Jeho kniha o metodách vedení partyzánského boje je návodná a patří k jedněm z nejlepších, jaké byly v historii na toto téma napsány. Není velká rozsahem, ale je zajímavá a přínosná informacemi, které jsou v ní shrnuty. Autor podrobně rozebírá počátek a vznik partyzánského hnutí, partyzánskou strategii a taktiku, metody boje v příznivém a nepříznivém terénu, boj ve městě, ale i takové aspekty, jako je zásobování, zdravotní péče v obtížných podmínkách, sabotáže, způsoby improvizované výroby pro potřeby partyzánů, či to, jaká je role žen nebo civilního obyvatelstva na vedení záškodnického boje proti silnějšímu nepříteli.

 

Jeho dílo je přínosné nejenom z pohledu historika, ale jistě zaujme všechny, kteří se zabývají metodami boje malých jednotek, asymetrickými konflikty, partyzánskými taktikami a strategiemi či záškodnictvím. Kniha by také rozhodně neměla chybět v knihovně nikoho, kdo se věnuje prepperství a přípravě na budoucí konflikty, ke kterým se v Evropě schyluje.

5 další zboží ve stejné kategorie