MANUÁL PRO VEDENÍ ZIMNÍ VÁLKY

240 stran,

180 ilustrací,

formát B5 160 x 230 mm,

tvrdá vazba,

vydání první.

Položka byla vyprodána…
379 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: OZB2101

Detailní popis produktu

Tato kniha je překladem německé výcvikové příručky vydané za druhé světová války. Její podstatou je shrnout draze vykoupené zkušenosti z krutých podmínek panujících na východní frontě a poskytnout vlastním vojákům cenné poznatky o metodách přežití v těchto náročných podmínkách. Největšími problémy (vyjma Rudé armády samotné) spojenými s bojem v zimě a za extrémního chladu, byla potřeba udržet morálku, zajistit vojákům teplo, vybudovat improvizované přístřešky a zachovat mobilitu a přežití jednotek i v nejhlubším sněhu, silném sněžení, ledu a blátu.

Jde o historicky velmi cenný materiál. Zkušenosti mužů z první linie, kteří se na tvorbě knihy podíleli, jsou zkušenosti zaplacené tisícovkami životů německých vojáků, kteří neměli to štěstí, že by dostali knihu do ruky včas. Kniha jasně ukazuje, že Němci se dokázali se zimou a jejími nástrahami dobře vypořádat, a to i v situacích, kdy bylo nezbytné improvizovat za naprostého materiálního nedostatku.

V knize jsou popsány jednoduché, v praxi ověřené a funkční metody:

- improvizované přepravní prostředky,

- metody improvizace oblečení v případě nedostatku,

- nouzové metody jak zahřát vojáky, strážné a zraněné v extrémním chladu,

- metody uchovávání a úpravy potravin v kritických situacích,

- pohyb a přesun v hlubokém sněhu, po zamrzlých vodních hladinách, na silně větrných tundrách a na jarních zablácených rozmrzajících pláních.

- maskování

- pasti

- péče o výstroj a výzbroj, oblečení a obuv, přístroje, zbraně  a zařízení kritických podmínkách

Kniha je vhodná pro každého, kdo se zajímá o vojenskou historii, o druhou světovou válku, o německou armádu a o boje na východní frontě. Je vhodná pro všechny příslušníky ozbrojených sil, kteří mohou být při své práci vystaveni účinkům zimy či chladu, a nebudou se moci spoléhat na zavedené postupy. A v neposlední řadě jistě bude kniha prospěšná všem prepperům, survivalistům a příznivcům busfcraftu, kterým pomůže rozšířit obzory, poskytne jim cenné rady a návody a umožní jim vylepšit jejich techniky přežití a přípravu na horší časy.

Jde o jednu z nejlepších příruček pro přežití v zimních podmínkách, s jakou se můžete setkat.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: