KNIHA O RYTÍŘSTVÍ

104 stran,

6 ilustrací,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání druhé.

379 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: OZB2203
KNIHA O RYTÍŘSTVÍ

Detailní popis produktu

Kniha je prvním překladem historického starofrancouzského rukopisu do českého jazyka.

Jak žili rytíři ve středověku? Jak bojovali? Jak se připravovali na válku? Jak trávili svůj volný čas? Jaký byl jejich morální kodex a jakým svodům museli čelit? Jak probíhal obřad pasování na rytíře? Jak, proč a kam rytíři cestovali, jaký život vedli, jaký byl jejich vztah k dámám, ke vznešenému či prostému lidu? Odpovědí na všechny tyto otázky naleznete v této knize. Jejím autorem je jeden z nejslavnějších rytířů žijících ve čtrnáctém století ve Francii.

Geoffroi de Charny byl jednou z nejvýraznějších postav středověkého rytířství. Celý svůj život věnoval bojovému výcviku, účasti na turnajích, boji v menších i větších válečných konfliktech, přičemž byl mnohokrát zraněn a opakovaně zajat. Účastnil se i křížové výpravy a sehrál opakovaně klíčovou roli ve válce Francie proti Anglii. Bez nadsázky můžeme tvrdit, že pro Francouze je tak důležitou, ctěnou a váženou historickou postavou jako třeba Jan Žižka pro nás.

Vedl ctný a skromný život, zcela v takovém duchu, jak to vyžadoval od ostatních. Do historie se zapsal nejenom hrdinskými skutky ale i tím, že byl prvním doloženým majitelem tak zvaného Turínského plátna, které je dodnes cennou relikvií pro mnoho věřících celého světa.

Vedle toho stihl vytvořit několik cenných písemných děl, které věrně vypovídají o životě válečníků v jeho době. Máme to štěstí, že se jeho knihy dochovaly až do dnešních dní a nám se tak skýtá unikátní možnost studovat život rytíře a jeho pohled na okolní svět přímo z tohoto vzácného textu. Pravděpodobné datum vzniku knihy je rok 1352. Věřím, že kniha se stane cenným zdrojem inspirace pro všechny, kteří se zabývají životem rytířů a válečníků, evropskými bojovými uměními, životem ve středověku a ranými křesťanskými hodnotami. Doufám, že si čtení a studium knihy užijete stejně jako já a snad budete i překvapeni, jak hluboký přesah má Charnyho dílo i pro soudobé čtenáře.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: