DENÍK NORIMBERSKÉHO KATA

116 stran,

7 ilustrací,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání první.

Položka byla vyprodána…
379 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: OZB2209
DENÍK NORIMBERSKÉHO KATA

Detailní popis produktu

Překlad staroněmeckého originálu deníku skutečného kata, který vykonával své řemeslo v Norimberku a okolí. Nejedná se o fikci nebo román (vizte ukázky prosím).

Kniha je fascinující osobní výpovědí norimberského kata Frantze Schmidta (1555 až 1634), který si během čtyřiceti let výkonu svého povolání vedl podrobný deník o všech provedených exekucích. Každý zápis, každá poznámka v jeho knize v sobě skrývá minipříběh, jakýsi otisk životního osudu konkrétního člověka. Díky deníku máme možnost nahlédnout do každodenní reality tehdejší lidské mysli, do světa mužů a žen, kteří se dopouštěli vážných i méně závažných zločinů, a stejně tak i do života jejich obětí. Kniha nám pomůže lépe pochopit tehdejší morálku i vnímání zločinu a trestu v tomto období.

Sám Frantz Schmidt byl bezpochyby zajímavou osobností. Díky zápisům v jeho deníku můžeme sledovat jeho osobnostní vývoj od pouhého katovského tovaryše, který řemeslo zdědil po svém otci, přes mladého začínajícího kata, až po zkušeného letitého profesionála, který zatoužil zvrátit kola osudu a rozehrál mnohem větší společenskou hru, než většina jeho současníků. A byl v ní natolik úspěšný, že se mu postupně podařilo získat nejenom měšťanství, ale i občanskou čest a především řádný a slušný život pro sebe i celou svou rodinu. Jeho osud i životní zápas nám dává možnost pochopit, jakým životem žil kat uprostřed Evropy na přelomu šestnáctého a sedmnáctého století, co obnášel výkon jeho povolání a jakým výzvám musel čelit.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: