MOJE DOBRODRUŽSTVÍ NA VÝZVĚDÁCH

104 stran, 

35 ilustrací,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání první.

Položka byla vyprodána…
369 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: OZB2205
MOJE DOBRODRUŽSTVÍ NA VÝZVĚDÁCH

Detailní popis produktu

Sir Robert Baden-Powell a tato jeho kniha svého času vyvolali obrovské pozdvižení a paniku mezi tajnými službami, vládci evropských zemí i veřejností. Kniha byla v minulosti opakovaně cenzurována a dokonce i zakazována. Předvádí totiž podrobně práci vyzvědačů, kteří v přestrojení pronikají utajeně na území cizích mocností, aby tam získávali přísně utajené informace převážně vojenského a obranného charakteru. To, o čem se na veřejnosti nikdy nemluvilo, vyplulo naplno napovrch. Která vláda by ráda četla o tom, jak jsou její ozbrojené složky neschopné, co všechno o nich nepřítel zná a jak snadno se nepřátelští agenti pohybují po jejím území?

Baden-Powell, který později proslul především velmi úspěšným založením mezinárodního skautského hnutí, zde prozrazuje opravdu hodně. Taktiky a triky tajných vyzvědačů, jak se mění převleky a vzhled podle potřeby, jak se chovat a nechovat v delikátních situacích a především, jak sbírat informace přímo před očima nepřítele, šifrovat je a v utajené podobě je předávat prostřednictvím sítě agentů dále. A samozřejmě také to nejdůležitější – jak se u toho nenechat chytit.

Tato kniha před více než sto lety vyšla poprvé i u nás. Dnes, v aktualizované podobě vychází znovu, již kompletní a bez zásahů cenzora. Jde o příjemné a poučné čtení, které může pobavit ve volném čase, a stejně tak přinést nové poznatky a vhled do problematiky práce tajných agentů. Co se v knize dozvíte?

- jak získávat utajované informace

- jak měnit vzhled a styl chůze a pohybu

- jak měnit převleky a čeho se přitom vyvarovat

- jak pronikat do střežených oblastí

- jak se vyhnout sledování policií

- jak zaznamenávat získané informace

- jak šifrovat a utajovat nákresy a poznámky

- jak odhalit agenty cizích rozvědek

- mnoho dalšího…

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.4 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: