ODSTŘELOVAČSKÁ TAKTIKA POVSTALCŮ A ZÁŠKODNÍKŮ

180 stran,

37 ilustrací,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání první.

379 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: OZB2001
ODSTŘELOVAČSKÁ TAKTIKA POVSTALCŮ A ZÁŠKODNÍKŮ

Detailní popis produktu

Mnoho dosud nikdy nepublikovaných informací. Kniha je naprosto ojedinělým počinem jak na českém, tak na světovém trhu.

Soudobé vojenské konflikty jsou ve velké míře charakteristické svojí asymetričností. Na jedné straně stojí mocná vyspělá země s nejmodernější armádou, na straně druhé nuzně vyzbrojená armáda místní. Boje jsou poměrně rychle ukončeny a konflikt přechází z akutní fáze do stádia vleklých dlouhodobých bojů a okupace, táhnoucí se často po mnoho let.

V tomto okamžiku nastupují na scénu povstalci a guerilloví bojovníci. Dříve bychom je nazývali partyzány, dnes jsou obvykle označováni jako teroristé. Všechny nevýhody jsou na jejich straně a téměř vždy tahají za kratší konec provazu. Přesto se ukázalo, že jsou překvapivě životaschopní. Dokáží přežívat na asymetrickém bojišti a moderním vyspělým armádám zasazují těžké rány.

Aby to bylo možné, museli se přizpůsobit a vyvinout speciální taktiky, které jim umožňují efektivně zasahovat proti silnějším a lépe vybaveným nepřátelům. Jejich nejsilnější zbraní jsou léčky, nástražné výbušné systémy a odstřelovači, používající nestandardní bojové taktiky. A právě jimi se tato kniha zabývá.

Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků je značně odlišná od taktiky užívané standardními vojenskými, policejními a dalšími jednotkami. Povstalci si musí vystačit s mnohem horším vybavením, minimálním zázemím, velmi malou nebo nulovou podporou ze strany svých bojovníků a musí počítat s mohutnou technickou a početní převahou na straně nepřítele. Ukázalo se, že běžný vojenský výcvik odstřelovače je pro jejich účely nevhodný, neboť obsahuje velké množství postupů, které jsou v podmínkách minimálního zásobování a každodenního boje o holé přežití nepoužitelné.

Taktika povstalců se tak začala vyvíjet odlišným směrem a nakonec se stala zcela samostatnou disciplínou. Existuje už přes dvacet let, neustále se vyvíjí a mění s každým dalším válečným konfliktem. Z prvních nesmělých pokusů o zásah na dlouhou vzdálenost, které leckdy hraničily až s pokusem o sebevraždu, vznikl rozsáhlý soubor takticko-technických znalostí, jehož strůjci se stali jedněmi z nejnebezpečnějších bojovníků na současných bojištích.I odborná veřejnost v západním světě již začala toto odvětví akceptovat - někteří instruktoři se jím zcela vážně zabývají a vznikají dokonce první kurzy pro veřejnost zaměřené na tuto problematiku.

Nejde ale o výcviky teroristů, jak by se mohlo zdát. Vojenské konflikty a občanské války vznikají v dnešním globalizovaném světě velmi rychle a nečekaně. Tam, kde byl včera mír a klid, se dnes bojuje. Málokdo si uvědomuje, jak rychlá je dynamika vzniku konfliktů umocněná globalizací a bleskovým přenosem informací. 16. dubna 1917 přijel Lenin do Ruska a již 6. listopadu téhož roku stál v čele revoluce. 21. listopadu 2014 začaly protesty proti vládě na Ukrajině a v polovině února 2015 padla vláda, proběhl převrat a vypukla občanská válka. 13. února 1948 zahájili komunisté převrat a už 25. února měli Československo plně ve své moci. 16. prosince 1989 začaly demonstrace v Rumunsku a už 25. prosince byl popraven Nicolae Ceausescu s manželkou. A konečně, necelých 24 hodin stačilo 20. a 21. srpna 1968 vojskům Varšavské smlouvy k obsazení Československa.

Protože odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků je jednou z nejsilnějších a současně nejzajímavějších zbraní v rukou moderní guerilly, považuje autor za důležité seznámit veřejnost s jejími podrobnostmi. Komu je kniha určena? Každému, kdo se zabývá vojenstvím, taktikou, moderním válečnictvím, střeleckým sportem či odstřelovačstvím. Každému, kdo se seriózně připravuje na horší časy, dělá vše pro svoje přežití a nechce nechat svůj osud v rukou těch druhých anebo se nehodlá prostě jen oddat osudu. V neposlední řadě může být kniha cenným souborem informací i pro příslušníky ozbrojených složek, kteří v ní mohou nalézt mnoho zajímavých prvků a momentů, umožňujících získat pohled na svojí práci "z druhé strany", protože nic není cennější, než dobrá znalost myšlení a postupů nepřítele.

Kniha se podrobně zaobírá tématy jako jsou:

- správná práce s úhly a vzdálenostmi,

- překonání balistické ochrany nepřítele,

- vhodný výběr úkrytu,

- správná volba přístupové a únikové trasy,

- chystání léček,

- obvyklá protiodstřelovačská opatření a metody jejich překonání,

- utajená střelba z automobilu a využití vozidla jako mobilního úkrytu pro odstřelovače,

- prevence odhalení odstřelovače s pomocí kriminalistického pátrání,

- taktika osamělého jednotlivce vs práce ve skupině atp.

- mnoho dalšího…

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: