Z BOJOVÝCH ZKUŠENOSTÍ ODSTŘELOVAČE

84 stran, 

6 ilustrací,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání první.

369 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: OZB2003
Z BOJOVÝCH ZKUŠENOSTÍ ODSTŘELOVAČE

Detailní popis produktu

Vladimír Nikolajevič Pčelincev byl jedním z nejlepších odstřelovačů Sovětského svazu za druhé světové války. Na jeho kontě je připsáno 456 potvrzených zabitých nepřátel, z toho minimálně 14 nepřátelských odstřelovačů.

Byl extrémně fyzickým zdatným a odolným bojovníkem, v civilním životě se věnoval sportu, horolezectví, střelbě, atletice a dalším disciplínám. Jeho všestranný zájem a tvrdé tréninky se jistě nemalou měrou podepsaly na jeho výkonech během války proti německým nacistům. Na frontě ve volných chvílích, kdy ostatní odpočívali, pomáhal zakládat odstřelovačskou školu, kde spolu s dalšími odstřelovači, učil střeleckému umění a bojové taktice svoje spolubojovníky a budoucí odstřelovačské kolegy. Za svoje výkony v civilním životě získal Vorošilův střelecký odznak a jen tak tak mu unikl titul Mistr sportu SSSR. Odměnou za výkony na poli válečném mu byl titul Hrdina Sovětského svazu.

Pčelincev byl autorem několika knih a příruček, a na jednu z nich se právě díváte. Autor zde popisuje svoje zkušenosti a praktické znalosti, které získal během tvrdých bojů na východní frontě. Od základních úkolů odstřelovače v boji, přes potřebné vlastnosti každého odstřelovače, až po noční střelbu, zastřelování zbraně, používání lsti a důvtipu, činnost odstřelovače v útočném i obranném boji, působení během městského boje či činnost odstřelovačů ve dvojici.

Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně nikoho, kdo se zabývá odstřelovačstvím či druhou světovou válkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: