JAPONSKÁ BOJOVÁ UMĚNÍ

424 stran,

352 ilustrací,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání druhé.

379 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: OZB1901
JAPONSKÁ BOJOVÁ UMĚNÍ

Detailní popis produktu

Kniha je určena všem zájemcům o bojová umění a také těm, kteří chtějí proniknout hlouběji do japonské kultury. Velká pozornost je věnována historickým reáliím a souvislostem, zbraním samurajů, neobvyklým dovednostem i pomůckám, které musel středověký bojovník ovládat, pokud chtěl přežít v každodenním boji na život a na smrt. Obsahuje přes tři sta padesát dobových ilustrací a na více než čtyři sta stranách se podrobně věnuje všem aspektům života tehdejších válečníků.

Chcete vědět, jak bojovníci trénovali, žili a umírali? Chcete poznat tajemství vrhání čepelí, jak se vyráběl oslepující prášek anebo připravovaly jedy? Toužíte porozumět tajuplným rituálům kudži kiri a kudži in? Chcete se dozvědět více o boji s mečem, svazování nepřátel či o bojovém plavání? Drželi se samurajové striktně morálního kodexu, nebo byli jenom chladnokrevnými zabijáky, kteří neznali slitování? A jaký byl jejich duchovní život? Pokud chcete znát odpověď na tyto otázky, pak je to kniha přesně pro Vás.

Kniha podrobně popisuje prostředí, v jakém japonská bojová umění vznikala. Krutý a nelítostný svět středověku, ve kterém lidé sváděli každodenní boj o život. Japonsko vedlo nepřetržité  války se svými sousedy, souběžně mezi sebou bojovaly o moc silné rodové klany. Jejich snahy vyvrcholily dlouhou a krvavou občanskou válkou.

Mnozí samurajové se ocitli bez pána a byli nuceni se živit všemi možnými způsoby - třeba i nájemnými vraždami. Neváhali se vydat hledat obživu jako bandité nebo piráti. V tomto ukrutném prostředí se zrodila nekompromisní bojová umění - boj s mečem, boj s kopím a halapartnou, lukostřelba, jízda na koni. Samozřejmě se dařilo i technikám neozbrojeného boje, který byl poslední záchranou před jistou smrtí, pokud bojovník v bitvě přišel o svou zbraň. 

Samurajové vytvořili celou škálu tajných zbraní, které nosili skrytě při sobě, aby jim poskytly výhodu v boji. Učili se vrhat čepele, používat foukačky anebo připravovat smrtící jedy. Nezbytností byla i dovednost plavat ve vodě v brnění, zápasit pod vodní hladinou anebo zajímat a svazovat nepřátele. 

Dobové manuály podrobně popisují jak správných způsobem zabíjet poražené nepřátele, jak nakládat s uťatou hlavou, která byla cennou trofejí anebo jak zabít sám sebe, pokud to situace vyžadovala. 

Vůbec nejtajnějšími metodami byly duchovní ezoterické techniky, které umožňovaly bojovníkům získat neobvyklé schopnosti či ochranu vyšších sil. K tomu sloužily tajuplné rituály a magické obřady kudži kiri a kuži in.

To všechno a ještě mnohem víc je podrobně popsáno v této knize, která je zcela ojedinělým počinem na českém trhu. Autor praktikuje bojová umění více než třicet let a posledních deset let se věnuje studiu originálních historických rukopisů. Kniha je výsledkem této činnosti a snahou podělit se o získané informace. Historické manuskripty, které dříve bývaly považovány za tajné, tak znovu vydávají svá tajemství.

Ať už se věnujete bojovým uměním, bojovým sportům či sebeobraně, nebo se jenom zajímáte o Japonsko, samuraje a východní kulturu, bude tato kniha pro Vás jistě cenným přínosem.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.92 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: