PAMĚTI KATOVSKÉ RODINY MYDLÁŘŮ V PRAZE - PRVNÍ DÍL

208 stran,

bez ilustrací,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání první.

379 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: OZB2210
PAMĚTI KATOVSKÉ RODINY MYDLÁŘŮ V PRAZE - PRVNÍ DÍL

Detailní popis produktu

Fascinující čtyřdílný historický román Josefa Svátka (1835 až 1897), novináře, historika a spisovatele, byl psán v letech 1886 až 1889. Díky překvapivě dobrým znalostem autora kniha popisuje do nejmenších detailů nejenom pověstné detaily mučení a poprav, které byly součástí katovského řemesla, ale i fungování společnosti ve staré Praze a v Čechách na konci šestnáctého a počátku sedmnáctého století. Josef Svátek byl velkým vlastencem a miloval vše české a jeho láska k češství se proto prolíná celým dílem.

Román popisuje příběh mladého muže, který se následkem svého neuváženého rozhodnutí stane nejprve katových pacholkem a později katem, aniž by tušil, že ze vzniklé situace již není cesta ven. Protože je studentem medicíny a chytrým a vzdělaným mladíkem zároveň, dokáže situaci zvrátit ve svůj prospěch. Jako kat prožívá své první lásky, bojuje s kolegy a konkurencí, ožení se, má děti, získává přátele i nepřátele. Díky nevšedním literárním schopnostem autora, dokáže kniha dokonale navodit dobovou atmosféru a je velmi příjemným čtením, které potěší každého milovníka historie.

Kniha je prvním dílem ze čtyř. Jedná se o původní, nezkrácené vydání, pouze s drobnými jazykovými a stylistickými úpravami. Postupně budou vydány i zbývající tři díly.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: