KNIHA RYTÍŘSKÉHO ŘÁDU

100 stran,

formát B5 160 x 235 mm,

tvrdá vazba,

vydání první.

379 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: OZB2207
KNIHA RYTÍŘSKÉHO ŘÁDU

Detailní popis produktu

Kniha je překladem latinského originálu, který byl napsán roku 1270. Jejím autorem je Ramon Llull (1232 až 1316), který byl rytířem, cestovatelem, misionářem, trubadúrem a senešalem krále Jakuba II. Mimo to byl významným znalcem orientu, filosofem, logikem, ovládal nejméně pět jazyků. Byl rovněž spisovatelem, který vytvořil přinejmenším 250 děl ve třech různých jazycích.

Jeho knihy nejsou u nás příliš známé a jeho významné dílo s názvem Kniha rytířského řádu, dosud nebylo do českého jazyka přeloženo. Autor se v knize věnuje slabým i silným stránkám rytířstí, varuje před obvyklými poklesky a naznačuje, jaká je pravá cesta rytířova. Kniha je koncipována jako příručka pro mladé panoše, kteří hodlají vstoupit do rytíčského řádu. Proto obsahuje celou řadu rad, na co si má budoucí i začínající rytíř dávat pozor, čeho se vyvarovat a k čemu se naopak přimknout. Část knihy se také věnuje obřadu pasování na rytíře, popisuje jeho jednotlivé části a význam jednotlivých úkonů. Je také detailně popsána zbroj a zbraně rytíře a jejich symbolický význam pro rytíře. Velká část knihy je pak věnována tomu, co je úkolem rytíře na tomto světě, proč tomu tak je a jakým způsobem by se rytíř měl svého úkolu co nejlépe zhostit.

Kniha je psána srozumitelnou a přehlednou formou a je vhodná především pro ty z čtenářů, kteří se zabývají středověkem, rytířstvím, šermem, historií a středověkou kulturou a myšlením. Jedná se o autentické dílo, ojedinělé ve své době, i dnes.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: